„Czytanie się opłaca”
Opublikowane 1 października 2025
0
38
Miło nam poinformować, że uczniowie klas pierwszych naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Czytanie się opłaca”, realizowanej przez PKO Bank Polski we współpracy z Fundacją Powszechnego Czytania (w ramach programu „Ratownicy Czytelnictwa”). Projekt skierowany jest do wszystkich szkół w Polsce, a pierwsze 1000 klas, które się do niego zakwalifikowały, otrzymały wyjątkowe pakiety promujące czytelnictwo – książeczki, zakładki, naklejki i plakaty.
Celem akcji jest połączenie radości płynącej z czytania książek z nauką odpowiedzialności i świadomego podejścia do finansów.
Dzieci przekonają się, że:
Pierwsze zajęcia odbyły się w naszej szkolnej bibliotece – miejscu, gdzie książki otwierają drzwi do wyobraźni i pokazują swoją prawdziwą moc. Podczas spotkania uczniowie otrzymali w prezencie piękne książeczki, które zabrali do domu – aby czytać wspólnie z rodzicami i odkrywać, że czytanie naprawdę się „opłaca”.
Panie z Biblioteki
Popularne wpisy
JADŁOSPIS & KOSZT OBIADU ZA CZERWIEC 2026
2 czerwca 2026

















