Wycieczka klas drugich do Skansenu Pszczelarskiego w Karczowiskach Górnych
Opublikowane 20 października 2025
0
25
17 października 2025 r., w słoneczny dzień, Uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami p. Dagmarą Radecką i p. Katarzyną Wolną oraz opiekunem p. Łukaszem Radeckim, wybrali się na wycieczkę do Skansenu Pszczelarskiego w Karczowiskach Górnych. Na miejscu czekały na wszystkich atrakcje.
Na początku Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznali tajemnice życia pszczół i dowiedzieli się, jak powstaje miód. Z ogromnym zainteresowaniem oglądali stare ule i sprzęty używane przez pszczelarzy. Następnie każdy mógł własnoręcznie wykonać pachnącą tabliczkę z wosku pszczelego – była to świetna pamiątka z wycieczki!
Po zajęciach Dzieci miały okazję skosztować różnych rodzajów miodu. Degustacja cieszyła się dużym powodzeniem – wszyscy chętnie próbowali miodu lipowego, wielokwiatowego, spadziowego, gryczanego i akacjowego, porównując ich smaki i aromaty.

Po pysznym słodkim doświadczeniu przyszedł czas na odpoczynek i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzieci z apetytem zajadały swoje przysmaki, a potem radośnie bawiły się na placu zabaw. Nie zabrakło też chwili na zakupy w sklepie pamiątkowym – kolorowe świeczki z wosku, miody i drobne upominki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Wycieczka była pełna wrażeń i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę o życiu pszczół i pracy pszczelarzy. 

Dagmara Radecka
Popularne wpisy
JADŁOSPIS & KOSZT OBIADU ZA CZERWIEC 2026
2 czerwca 2026








































